FİLOMOTİVE İHALE SİSTEMİ

FİLOMOTİVE

FİLOMOTİVE online ikinci el otomobil ihale sistemidir.

FİLOMOTİVE İHALE sistemi bünyesinde bulunan SertifiCAR’ın sunduğu profesyonel Araç Satış Denetim (ekspertiz) hizmeti, FİLOMOTİVE iade garantisi ve FİLOMOTİVE’ın özel olarak geliştirdiği otomobil değerleme ve ihale sistemleriyle ikinci el otomobil satın almak isteyenlere tamamen güvenilir bir ortam sunmak üzere tasarlanarak hizmetinize sunulmuştur.

FİLOMOTİVE’de İHALE’ye sunulan ikinci el otomobiller, FİLOMOTİVE’in 25 yıllık geçmişe sahip alt yapı tecrübesiyle geliştirilen değerleme sistemi ve uzmanları vasıtasıyla online satışa sunulur. En yüksek teklifi veren ALICI ÜYE İHALE’ye  çıkan ikinci el otomobili satın almaya hak kazanır. FİLOMOTİVE’de ikinci el otomobil satın almak için gerekli tüm işlemler FİLOMOTİVE web sitesi veya mobil uygulamaları üzerinden gerçekleştirilmektedir.

Üyelikten satışa kadar öğrenmek istediğiniz her bilgiye açıklama bölümlerinden ulaşabilirsiniz. Açıklama bölümlerinde belirtilmeyen veya cevabını bulamadığınız her konu için 0216 999 38 68 nu.lu telefondan hafta içi 09:00 - 18:00 saatleri arasında FİLOMOTİVE Müşteri Hizmetleri’ne ulaşabilirsiniz. Ayrıca info@filomotive.com.tr e-posta adresinden de bize ulaşabilirsiniz.

ÜYE OLMA

FİLOMOTİVE’a üye olmak için ALICI ÜYE sözleşmesini ve diğer talep edilen dökümanları temin ettikten sonra size gönderilen iletişim bağlantısına girerek üyelik işlemlerini kolayca tamamlayabilirsiniz. Sadece birkaç dakika süren kayıt işlemi sonrasında size özel olacak şekilde kişiselleştirebileceğiniz bir üyelik sayfasının oluşmasını sağlayabilirsiniz.

FİLOMOTİVE’de iki farklı üyelik türü vardır:

 • Ticari Üyelik

Gerçek kişi olmasına rağmen ticari bir unvana sahip üyeler için sunulan seçenektir.

 • Kurumsal Üyelik

Ticari unvana sahip tüzel kişi üyeler için sunulan seçenektir.

ALICI ÜYE olarak kişiselleştirdiğiniz sayfada satın almayı düşündüğünüz ikinci el otomobilleri takip listenize ekleyebilir, durumlarını da takip edebilirsiniz. Bunun dışında daha önce girdiğiniz İHALELER’den satın almaya hak kazandığınız ikinci el otomobilleri ve devam eden İHALELER’de verdiğiniz teklifleri de görebilmeniz mümkündür.

GÜVEN

FİLOMOTİVE İHALE sistemi; 25 yıllık geçmişe sahip tecrübeli ekibiyle İHALE’nin işleyişin her adımı titizlikle planlanarak geliştirilmiş ve ALICI ÜYELER’in kendini yüzde yüz güvende hissederek çalışmalar yapabilmesi için tasarlanmıştır.

 • FİLOMOTİVE’de ikinci el otomobiller ihaleye çıkmadan önce SertifiCAR Araç Satış Denetimi’nden geçer.
 • SertifiCAR Araç Satış Denetimi’nden geçmemiş ikinci el otomobiller de ayrıca ALICI ÜYELER’e gösterilir.
 • SertifiCAR Araç Satış Denetim (ekspertiz) Raporları, FİLOMOTİVE İHALE sistemi üzerinden İHALE’ye sunulan her bir ikinci el otomobilin kendi sayfasından ücretsiz olarak görüntülenebilir veya satın alma işlemi sonrasında istenirse PDF formatında yazdırılabilir.
 • SertifiCAR Araç Satış Denetim (ekspertiz) Raporuna göre uygun bulunan ikinci el otomobiller piyasa fiyatına uygun şekilde değerlemesi yapılarak İHALE’ye sunulur.
 • FİLOMOTİVE İHALE güvenliğini sağlamak için İHALE’ye katılmak isteyen her ALICI ÜYE’den İHALE hizmet Bedeli, bir teminat veya kredi kartına bir provizyon bedeli talep edebilir. Teminat yöntemi konusunda karar  FİLOMOTİVE’e aittir.
 • İHALE’de en yüksek teklifi vererek ikinci el otomobili almaya hak kazanan ALICI ÜYE satış işlemi ekranlarından tüm satış sürecini kolaylıkla takip edebilecektir.
 • ALICI ÜYE ikinci el otomobilini teslim aldıktan sonra SertifiCAR Araç Satış Denetim (ekspertiz) Raporu’nda belirtilenlerden farklı bir durumla karşılaşırsa, FİLOMOTİVE’ın sunduğu iade garantisi kapsamında derhal değerlendirmeye alınır.

Her bir süreçle ilgili detaylı bilgi almak için hafta içi 09:00-18:00 saatleri arasında 0216 999 38 68 no.lu telefondan FİLOMOTİVE Müşteri Hizmetleri’ne ulaşabilirsiniz. Ayrıca info@filomotive.com.tr e-posta adresinden de bize ulaşabilirsiniz.

FİLOMOTİVE her bir ALICI ÜYE’den dilediği zaman ve bir gerekçe göstermeden bu sözleşmede belirterek veya Sitede duyurmak sureti ile İhaleye Katılım Bedeli talep edebilir.

İHALEYE KATILIM

ALICI ÜYE sözleşmesi yaptığımız kurumsal veya tüzel tüm ALICI ÜYELER’imiz ihaleye katılıp teklif verme hakkına sahiptir. 

İhale başlangıç fiyatları FİLOMOTİVE tarafından SATICI ile birlikte tespit edilir ve İHALE sisteminde minimum KDV dahil satış fiyatları yayınlanır. Teklif verme limitleri en düşük 100 TL, sonrasında 300 TL’si ve en yüksek 500 TL’dir.

İHALE HİZMET BEDELİ & TEMİNAT (PROVİZYON)

FİLOMOTİVE kendisi ile sözleşme imzalamış ALICI ÜYE’den İHALE Katılım Bedeli veya bir teminat talep edebilir. Ayrıca; ALICI ÜYELİK sözleşmesi imzalamamış üyelerimizden ihaleye katılımları için kredi kartından bloke edilecek şekilde bir teminat (provizyon) talep edilebilir.

Bir İHALE Katılım Bedeli veya bir teminat (provizyon) talep edilmesinin temel nedeni, ihaleye katılan diğer ALICI ÜYELER’in daha güvenilir bir ortamda ve doğru ALICI ÜYELER’den oluşmasını temin ederek adil ve şeffaf bir İHALE ortamı sağlamaktır.

İHALE SIRASINDA VERİLEN TEKLİFİN GERİ ALINMASI

Bir İHALE devam ederken verilen teklifler geri alınamaz.

KAZANILAN İHALE SONRASI VERİLEN TEKLİFİN GERİ ALINMASI

Biten ve kazanılan bir İHALE sonucu kesin bağlayıcıdır. Eğer, SertifiCAR ekspertiz raporlarında belirtilmiş nedenlerden dolayı bir vaz geçme söz konusu ise, İHALE Katılım Bedeli veya teminat (provizyon) bedeli olarak bloke edilen bedel tahsil edilir ve iade edilmez.

Ancak, SertifiCAR ekspertiz raporundan farklı bir durum söz konusu ise iade kapsamında ikinci el otomobil iade edebilir veya değer kaybının tazmini talebinde bulunulabilir.

SATIN ALMA SÜRECİ

İHALE kazanıldıktan ve SATICI’nın onayından sonra aşağıdaki adımlar takip edilir:

 • ALICI ÜYE’ye özel hesap sayfasından "SATIN ALDIKLARIM" bağlantısına tıklayarak, satış sonrası işlemlere başlanılır.
 • İlk olarak ödeme işlemlerinin tamamlanmış olması gereklidir.
 • Noter işlemlerine de yine bu bağlantıdan ulaşmanız mümkündür.
 • Plaka değişikliği taleplerinizi de buradan yapabilirsiniz.

SATIŞ VE DEVİR İŞLEMLERİ

İHALE’yi kazanan ALICI ÜYE bir sonraki gün saat 10:00’a kadar ödemeyi gerçekleştirir ve gerekli tüm belgeleri FİLOMOTİVE’e ulaştırırsa, yine bir ertesi gün satış işlemleri tamamlanabilmektedir.

NOTER ÜCRETİ

Noterlik ücreti ve satış işlemi hizmet bedeli 182 TL’si dir. Bu bedel direkt olarak FİLOMOTİVE’in belirlediği müşavir firmanın hesaplarına yatırılacaktır. Bu bedelin değişmesi durumunda ALICI ÜYE ayrıca bilgilendirilecektir. 

PLAKA DEĞİŞİKLİĞİ

 • Tüm bu işlemler müşavir firmalarımız tarafından yapılmaktadır.
 • Noter satış aşamasının tamamlanmış olması gereklidir.
 • Mevcut plakaları sökerek Trafik Şube Müdürlüğüne geçici belge veya ruhsat ile başvuru yapılmalıdır.
 • Plaka değişim bedeli direkt olarak FİLOMOTİVE’in belirlediği müşavir firmanın hesaplarına yatırılacaktır.

SATIŞ VEKALETNAMESİ

İHALE sonrası FİLOMOTİVE’e iletilmesi gereken belgeler arasında satış vekâletnamesi de bulunmaktadır. Bu vekâletname sizin adınıza satış işlemlerini yürütmemizi ve tamamlamamızı sağlayacaktır. 

Adına vekâletname çıkartacağınız müşavirlik firma bilgilerini, İHALE’yi kazandıktan sonra gönderdiğimiz ve sonuç bilgilerinin bulunduğu e-postanın içerisinde ve kişiselleştirilmiş üyelik sayfanızda bulabilirsiniz. Size en yakın notere gidip, bu bilgiler doğrultusunda bir satış vekâleti çıkartmanız ve üzerindeki yazı ile imzalar rahatlıkla okunabilir şekilde taratıp, FİLOMOTİVE Satış Sistemi ekranından sistemimize yüklemeniz gerekmektedir. 

Bu vekâletname ile FİLOMOTİVE yetkilileri ve müşavirleri ALICI ÜYE adınıza satış sürecini yürütecektir. Tüm bu süreci üyelik sayfanızdan takip etmeniz mümkündür.

TESLİMAT

 • Otomobilinizi isterseniz gelip kendiniz alabilirsiniz. İsterseniz teslimat ekranlarından belirteceğiniz kişi veya kişilere de aldırabilirsiniz.
 • Randevu tarihini ve saatini istediğiniz gibi belirleyerek, aşağıdaki adreslerden kendiniz veya teslimat ekranlarında belirteceğiniz farklı bir kişi aracı teslim alabilir.
 • İHALE’si sonuçlanan ikinci el otomobil FİLOMOTİVE’in araç parklarından birindeyse ise konu otomobilini buradan teslim alınması gereklidir.

İADE KOŞULLARI VE SÜRECİ

FİLOMOTİVE’dan İHALE’ye girerek satın aldığınız ikinci el otomobilde SertifiCAR ekspertiz raporunda belirtilenden farklı bir durumla karşılaşırsanız, teslimattan itibaren 2 gün içerisinde yapacağınız başvuru ile iade koşullarında belirtilen kontrolleri sağlayarak ikinci el otomobili geri alıyor ve ikinci el otomobil için ödemiş olduğunuz bedeli geri iade ediyoruz. 

FİLOMOTİVE İHALE sisteminden satın aldığınız ikinci el otomobil elinize geçtikten sonra, 2 gün içerisinde SertifiCAR ekspertiz raporunda belirtilenden farklı bir durumla karşılaşırsanız ve aracı 50 kilometreden fazla kullanmamışsanız iade garantisi kapsamında ikinci el otomobil bedelini geri talep edebilirsiniz.

İADE PROSEDÜRÜ

 • ALICI ÜYE, ikinci el otomobilin kendi adına tescil edilerek teslim edildiği tarihten itibaren 2 gün içerisinde teslim aldığı ikinci el otomobili kontrol etmekle yükümlüdür.
 • Satın alınan ikinci el otomobilde SertifiCAR ekspertiz raporunda yer almayan bir sorunun bulunması durumunda ALICI ÜYE, sorunu, ikinci el otomobilin adına tescil edilerek kendisine teslim edildiği tarihten itibaren geç 2 gün içerisinde, FİLOMOTİVE’e yazılı olarak bildirmekle yükümlüdür.
 • Bu süre içerisinde FİLOMOTİVE’e ulaşacak şekilde yazılı olarak bildirilmeyen sorunlardan FİLOMOTİVE sorumlu değildir.
 • FİLOMOTİVE’e yapılacak olan bildirimin ulaşması sonrasında, ALICI ÜYE’nin tespitlerinin yerinde olup olmadığı konusunda FİLOMOTİVE kendisi tarafından belirlenecek bağımsız bir ekspertiz firmasından rapor alacaktır. ALICI ÜYE’nin tespitlerinin bağımsız ekspertiz firmasının raporu ile teyit edilmesi ve ikinci el otomobilin satıldığı mevcut haline uygun olarak iade edilmesi kaydıyla, ikinci el otomobil FİLOMOTİVE tarafından iade alınarak ALICI ÜYE’nin ödemiş olduğu satış bedeli ALICI ÜYE’ye iade edilecektir. Bağımsız ekspertiz firmasının hazırlayacağı rapora ALICI ÜYE’nin itiraz hakkı bulunmamaktadır.
 • ALICI ÜYE, ikinci el otomobili FİLOMOTİVE’in faaliyet gösterdiği merkezlerden birine iade etmekle yükümlüdür. Ayrıca, olağan kullanımdan kaynaklanan eskimeler haricinde ikinci el otomobilde yeni bir hasarların oluşmuş olması durumunda, FİLOMOTİVE iade almakla yükümlü değildir.
 • İade alım yükümlülüğü, ikinci el otomobilin ALICI ÜYE adına kayıtlı olması kaydı ile geçerlidir ve otomobilin satılması veya el değiştirmesi durumunda FİLOMOTİVE ikinci el otomobili iade almakla yükümlü değildir.

DEĞER KAYBI TAZMİNİ

ALICI ÜYE, ikinci el otomobili iade etmek yerine, oluşan değer kaybının tazmini istenmesi de mümkündür. Bunun için aşağıdaki şartların oluşması gereklidir:

 • 50 km'den fazla yol yapmamış olmalı,
 • SertifiCAR ekspertiz raporunda belirtilenlerden farklı bir durum mevcut olmalı,
 • Bu farklı durumun 2 gün içinde FİLOMOTİVE’a bildirilmesi ve aynı süre içinde değer kaybı tazmini talebinde bulunulmuş olmalıdır.

Değer kaybı tazmini talebi FİLOMOTİVE tarafından incelenecek ve değer kaybı tazmini şartlarında belirtilen tüm koşulların oluştuğu tespit edilirse, değer kaybı tazminine yönelik işlemler FİLOMOTİVE tarafından başlatılacaktır. Tramer sorgusu ile anlaşılabilen eksiklik ve hasarlardan FİLOMOTİVE sorumlu değildir ve bunlar değer kaybı tazmini taleplerine konu edilemez.

İHALE ŞARTLARI

TEKLİF VERME

 • İHALE’de girilen her bir teklif ALICI ÜYE veya şirketi için ALICI ÜYE İHALE SÖZLEŞMESİ gereği yasal olarak bağlayıcıdır.
 • Bir ARACI satın alabilmek için, İHALE süresince SATICI’nın belirlediği KDV Dahil araç satış taban fiyatı karşılanmak şartı ile en yüksek teklifin verilmesi gereklidir.
 • İHALE’den sonra bir ARAÇ için en yüksek teklif veren ALICI ÜYE verdiği teklife 7 (yedi) gün süresinde bağlı kalacaktır. Bu süre içinde SATICI teklifinizi kabul edip etmeme hakkına sahiptir.
 • ARAÇ teklifleri sadece FİLOMOTİVE İHALE sistemine giriş yaptıktan sonra ilgili ARAÇ seçilerek online olarak yapılabilir.
 • İHALE’deki tüm ARAÇ bedelleri ve teklifler sadece Türk Lirası cinsinden yapılacaktır.
 • İHALE’de satışta olan ARAÇLAR ilgili güncel KDV mevzuatına tabidir.

İHALE SÜRECİ

 • Tüm kayıtlı ALICI ÜYELER’e İHALE bilgileri e-posta ile gönderilir.
 • Online olduğu sürece, her ARAÇ alınan en yüksek teklif ile birlikte gösterilir.
 • İHALE’deki her bir ARAÇ için İHALE’nin ne zaman sona ereceği bir sayaç ile açıkça belirtilir.
 • İHALE’nin kapanışında, zaman sayacı her ARAÇ kendisi için belirtilen önceden belirlenmiş bir sürede durdurulur. İlave teklifler girildikçe İHALE teklifleri sona erene kadar uzatılır.
 • Tüm ARAÇLAR için teklif süreci bittikten sonra, İHALE tümüyle çevrimdışı hale getirilir.
 • TAMAMLANAN İHALELER ayrıca aynı başlık altında ALICI ÜYE ve/veya SATICILAR’a aynı gün gösterilir.

SATIŞIN ONAYLANMASI

 • İHALE sonunda, en yüksek teklifi veren ALICI ÜYE, teklifi KDV dahil araç satış taban fiyatına eşit veya taban fiyatından daha yüksek olması ve SATICI’nın da bunu onaylaması şartıyla ARACI satın almaya hak kazanır.
 • FİLOMOTİVE, ALICI ÜYE’ye e-posta yoluyla resmi bir onay niteliğinde bir “İhale Sonuç Bildirimi” gönderir.
 • FİLOMOTİVE’e girilen ve burada satılan her bir ARAÇ için resmi referans “İHALE TAKİP NUMARASI”dır. ALICI ÜYE ile yapılacak tüm iletişim, ödeme vb. aşamalarda bu numarayı mutlaka belirtilecektir.
 • ALICI ÜYE’ye gönderilen e-posta bilgisi ayrıca FİLOMOTİVE web sitesi içinde "KAZANDIKLARIM" başlığı altında çevrimiçi hesabınızda da saklanacaktır.
 • SATICI onayı sonrasında ALICI ÜYE’ye gönderilen e-posta bilgisi ayrıca FİLOMOTİVE web sitesi içinde "SATIN ALDIKLARIM" başlığı altında çevrimiçi hesabınızda da saklanacaktır.

ÖDEME

 • FİLOMOTİVE; ilgili ARAÇ satışı için “İhale Sonuç Bildirimi” gönderildikten sonra ALICI ÜYE sözleşmesinde belirtilen günler içinde ALICI ÜYE’den bir ödeme gelmemişse ikinci bir “ödeme bilgisi” e-postası gönderilir. Bu bilgi gönderdikten sonra en geç bir (1) iş günü içinde ödeme gelmemesi durumunda, FİLOMOTİVE’in satışı iptal etme, oluşan sair kayıpları karşılama, yeniden satış kaybını ve 2.000 TL’si tutarındaki ek hizmet ücretini ALICI ÜYE İHALE SÖZLEŞMESİ’ndeki cezai maddeden bağımsız olarak fatura etme hakkını saklı tutar.
 • Ödemeler sadece havale & EFT ile resmi bir banka üzerinden ve ALICI ÜYE’nin kendi hesabından yapılacaktır.
 • Satın alınan ARAÇLAR için ödemelerin diğer devreden tutarlar ile mahsuplaşmasına izin verilmeyecektir.
 • Yapılacak eksik ödemeler geçersiz sayılır ve ARAÇ satışının iptaline neden olabilir.

ARAÇ TESLİM ALMA SÜRECİ

 • ARAÇ teslim alımlarında FİLOMOTİVE otoparkındaki araçlar için en az 2 (iki) gün önce randevu alınması gerekir.
 • Satın alınan ARACIN noter satış belgesini aldıktan sonra 2 (iki) iş günü içinde aracın teslim alınması gerekir.
 • ALICI ÜYE’nin geç ödemesi durumunda, ARACIN başka bir otoparka taşınması gerekebilir. Nakliye, otopark ve varsa diğer masrafları ALICI ÜYE’ye ayrıca faturalandırılır.
 • Bazı ARAÇLAR’ın teknik durum, eksik belgeler veya yasal durum nedeniyle yolda seyahat edemeyeceği ALICI ÜYE tarafından bilinmelidir.
 • ARAÇ nakliye işlemin sağlamak için gerekli tüm faaliyetlerin gerçekleştirilmesi ALICI ÜYE’nin kendi sorumluluğundadır.
 • ARAÇ teslim alım sırasında ALICI ÜYE temsilcisi ve/veya nakliye firması tarafından incelenmelidir.
 • ARACIN SertifiCAR Araç Satış Denetim (ekspertiz) Raporuna uymadığı durumda, ALICI ÜYE ARACI teslim almamalı ve FİLOMOTİVE’i hemen bilgilendirmelidir.
 • ARAÇ durumuyla ilgili tüm sorunlar “İhale Sonuç Bildirimi” üzerinde yazılı olmalı ve SertifiCAR personeli tarafından onaylanmalıdır. ARACIN teslim alınması SATICI’nın her türlü talebi reddetmesine neden olabilir.
 • Aracı teslim almak; ARACIN SertifiCAR Araç Satış Denetim (ekspertiz) Raporuna tam olarak uygun olduğunun göstergesidir.
 • FİLOMOTİVE üzerinden satılan ARAÇLAR’ın fiyatlarına ihale hizmet bedeli, noter ücreti, nakliye bedeli ve teslimat vb. giderler dahil değildir.

ARACA AİT EVRAKLAR

 • ARAÇ satın alma sonrası da ayrı bir şekilde teslim edilmemişlerse, ARAÇ teslimatı sırasında tüm belge, anahtar ve ilave ekipmanlar kontrol edilmelidir. Eksik hususlar derhal FİLOMOTİVE’e bildirilmelidir.
 • FİLOMOTİVE ve SATICI, ARAÇLAR’ın yedek anahtar, kullanım kılavuzu ve/veya servis kitapçığına sahip olduğunu garanti etmezler.

TALEPLER

 • ALICI ÜYE’den gelen her bir talep, ARACIN teslim alınmasını takiben 24 saat içinde FİLOMOTİVE’e ulaştırılması gerekir.
 • ALICI ÜYE’den gelen her bir talep, SATICI’ya iletilmeden önce FİLOMOTİVE tarafından incelenecektir. Teknik ve görsel olarak normal aşıntı ve yıpranmalar herhangi bir talepten muaf tutulacaktır.
 • FİLOMOTİVE, ALICI ÜYE’nin hatalı olduğunu düşündüğü talepleri reddetme hakkına sahiptir.
 • ALICI ÜYE kötü niyet ve dolandırıcılığa yönelik eylemleri olduğu durumlarda FİLOMOTİVE veya SATICI tarafından başlatılacak bir yasal prosedür riskini önceden bilmelidir. Bu durumlara ALICI ÜYE diğer tüm İHALELER’den süresiz men edilir.
 • ALICI ÜYE ekspertiz nedeni ile oluşan 1.000 TL’si tutarına kadar olan değer farklarını ve araçtaki kusurları her durumda ve özel bir şarta bağlı kalmaksızın önceden gayri kabulü rücu kabul eder.
 • Teslim alındıktan sonra 50 km'den fazla kullanılan ARAÇLAR için herhangi bir talep kabul edilmeyecektir.
 • FİLOMOTİVE veya SATICI bir uzlaşmazlık durumunu incelemesi için bağımsız resmi bir Araç Denetim Uzmanına başvurulmasına birlikte karar verebilir.
 • Bağımsız Araç Denetim Uzmanı, araçtaki kusurların ARACIN ALICI ÜYE tarafından teslim alınmadan önce mevcut olduğunu kanıtlamak zorundadır. Araç Denetim (Ekspertiz) bedeli, Bağımsız Araç Denetim Uzmanı tarafından hatalı bulunan tarafça karşılanacaktır.
 • Bağımsız Araç Denetim Uzmanı (Ekspertiz), kusurların varlığını doğrularsa, FİLOMOTİVE ve ALICI ÜYE satın alma fiyatı üzerinden bir indirimde anlaşırlar. Bir anlaşma sağlanmazsa, ALICI ÜYE satın almanın iptalini yazılı olarak bildirebilir.
 • Satın almanın iptali SATICI’ya herhangi bir maddi tazminat hakkı vermez.

CEZAİ ŞARTLAR

 • ALICI ÜYE’nin İHALE’deki ARAÇ’a en yüksek teklifi vermesine karşın verdiği teklife uymaması durumunda, işbu sebeple uğranılan her türlü zararı tazmin hakkı saklı kalmak kaydıyla, ALICI ÜYELİK SÖZLEŞMESİ’nde bulunan cezai şartları ödemesine sebep olacaktır. Ayrıca bu durum ALICI ÜYE’nin ileride yapılacak İHALELER’e katılmasını engelleyebilecektir.

KABUL BEYANI

 • Bu İHALE sitesine ALICI ÜYE olarak iş bu İHALE ŞARTLARI koşullarının kabul edildiğini ve bu koşullara tamamen katıldığınızı ve onlara tam olarak uyacağınızı beyan etmiş olmaktasınız.
 • Koşullara uyulmaması FİLOMOTİVE ve/veya SATICI’nın ilgili yasal işlemlere başlamasına neden olabilir.
 • İş bu İHALE ŞARTLARI, FİLOMOTİVE’in mevcut genel şartları ve ilgili ALICI ÜYE & SATICI ÜYE sözleşme koşullarını tamamlayıcı niteliktedir.
 • Herhangi bir yasal anlaşmazlık FİLOMOTİVE’in şirket merkezinin olduğu Yerel Mahkemelerinde görülecektir.

FİKRİ MÜLKİYET HAKLARI

Sitenin sunumu ve tüm içeriği T.C. Mevzuatı ve fikri mülkiyet mevzuatı tarafından korunmakta olup, bu sitedeki tüm ticari markalar, logolar ve hizmet işaretleri başta olmak üzere, yayınlanan tüm bilgi ve veriler Filomotive İhale Hizmetleri A.Ş. veya lisans verenlere aittir.

Filomotive İhale Hizmetleri A.Ş.’nin, Site İHALE hizmetleri, Site bilgileri, Sitenin telif haklarına tabi çalışmaları, Site'nin ticari markaları, Site'nin ticari görünümü veya Siteye ilişkin her türlü maddi ve fikri mülkiyet hakları da dahil tüm malvarlığı, ayni ve şahsi hakları, ticari bilgi ve know-how'a yönelik tüm hakları saklıdır.

Sitede yer alan bütün yazıların, grafiklerin, görsellerin ve tüm fotoğrafların her hakkı saklıdır, izinsiz tasarruf edilemez.

Site içeriğine, tasarımına ve yazılımına ilişkin tüm mali hakların izinsiz kullanımı (çoğaltma, yayma, temsil ve umuma arz vb.) bunlarla sınırlı olmamak üzere her türlü izinsiz kullanım, fikri ve sınai mülkiyet haklarının ihlali anlamına gelecektir.

ÜYE’ler, Site'nin kullanımında Türk Borçlar Kanunu, Türk Ceza Kanunu, Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu, Türk Ticaret Kanunu, Markalar Hakkında KHK ve mevcut veya ileride yürürlüğe girecek olan her türlü mevzuat hükümlerine uygun davranacaklarını kabul ve taahhüt ederler.

Aksi kullanım sebebiyle doğabilecek hukuki, idari, cezai ve mali her türlü sorumluluk ÜYE’ye ait olup Filomotive İhale Hizmetleri A.Ş.’nin rücu hakkı saklıdır.

TİCARİ İLETİŞİM İZNİ

ALICI ÜYE, Filomotive İhale Hizmetleri A.Ş. kendi bünyesinde veya ileride olabilecek yeni şirketleri, iştirakleri ve/veya ortaklıkları bünyesinde mevcut veyaileride sunulacak ürün ve hizmetlere ilişkin olarak Filomotiveİhale Hizmetleri A.Ş. tarafından veya öngördüğü diğer hizmet sağlayıcıları tarafından reklam, kampanya, indirim, hediye, çekiliş ve benzeri konulara ilişkin;

 • Tanıtım ve bilgilendirme,
 • Kişisel ihtiyaç ve durumuma özel fırsatlar veya imkanlar geliştirilmesi,
 • Sisteminize kayıtlı olan kişisel bilgilerim var olan iletişimin ve bağlantının devamının sağlanması,
 • Müşteri memnuniyeti veya anket araştırmaları,
 • Kutlama,
 • Pazarlama çalışmaları,

için tarafıma SMS, MMS, e-posta, telefon, çağrı merkezi veya otomatik arama vb. her türlü iletişim kanalları ile ticari elektronik ileti gönderilmesini ve şahsımla iletişime geçilmesini kabul eder.

Filomotive İhale Hizmetleri A.Ş. Mersis No. : 0388108013000001

İzninizi iptal etmek için; info@filomotive.com.tr adresine e-posta gönderebilirsiniz.

KİŞİSEL VERİLERİN KORUNMA İZNİ

ALICI ÜYE, Filomotive İhale Hizmetleri A.Ş. kendi bünyesinde veya ileride olabilecek yeni şirketleri, iştirakleri ve/veya ortaklıkları bünyesinde sisteminize kayıtlı olan kişisel bilgilerimin çağrı merkezi, satış & pazarlama danışmanları, pazar araştırma şirketleri, veri saklama merkezleri ile paylaşılmasını ve gerekirse kullanılmasını kabul eder.

İzninizi iptal etmek için; info@filomotive.com.tr adresine e-posta gönderebilirsiniz.

ARAÇ BİLGİLERİNİN PAYLAŞILMASI

Filomotive İhale Hizmetleri A.Ş. İHALE sisteminde (web sitesi, Mobil Applikasyon vb.) yayınlanan ARAÇLAR ile ilgili olarak ALICI ÜYE’ler İHALE’ye konu bu ARAÇLAR ile ilgili bilgileri (resimler, araç özellikleri, ekspertiz raporu vb.) güncel iletişim kanallarını (e-posta, WhatsApp, sosyal medya, vb.) kullanarak bir link aracılığıyla diğer ALICI ÜYE’lerle veya ALICI ÜYE olmayan kişi veya kuruluşlar ile paylaşmasına SATICI muvafakat eder.

SertifiCAR

SertifiCAR Araç Satış Denetimi (Ekspertiz) sistemi kullanılmış ve ikinci el otomobillerin mevcut durumu ve geçmiş hasarlarının tespit edilerek, elektronik olarak raporlandığı bir araç denetim sertifikasyon hizmetidir.

Türkiye genelinde 15 şehirde sabit lokasyonlarda ve mobil ekiplerle kullanılmış araç denetimleri, ağır hasarlı araçların poliçe üretim öncesi denetim ve sertifikasyon hizmetleri, son kullanıcıya almak veya satmak istediği araçlarda sertifikasyon hizmeti, filo şirketlerine mevcut hasar durumu ve hasar hesaplamayla rücu imkanı, aracın satışı için fotoğraflanarak geçmiş durum raporunun oluşturulması, detaylı ve esnek raporlama sistemi ile ülke çapında otopark ve çekici hizmetlerinden oluşmaktadır.

GİZLİLİK POLİTİKASI

İşbu Gizlilik Politikası’nın amacı Filomotive İhale Hizmetleri A.Ş. tarafından yürütülmekte olan internet sitesinin işletilmesi sırasında Site Üyeleri tarafından paylaşılan veya Site’yi kullanımı sırasında ürettiği kişisel verilerin kullanımına ilişkin koşul ve şartları tespit etmektir.

Site Üyeleri, işbu Gizlilik Politikası ile kişisel verilerinin işlenmesine ilişkin olarak aydınlatılmış olduğunu ve kişisel verilerinin burada belirtilen şekilde kullanımına muvafakat ettiğini beyan etmektedirler. 

Filomotive İhale Hizmetleri A.Ş. Üye tarafından sağlanan kişisel verileri, Site üzerinden sağlanan hizmetlerden faydalanması da dahil olmak üzere verdiği hizmetlerden ilgili kişileri faydalandırmak için gerekli çalışmaların yapılması ve ilgili süreçlerinin yürütülmesi ile bu hizmetlerin ihtiyaçlara göre özelleştirilerek gerekli olan eylemlerin planlanması amaçlarıyla işlenebilecektir. 

Filomotive İhale Hizmetleri A.Ş. KVK Kanunu uyarınca ve ilgili mevzuattaki istisnaların varlığı halinde kişisel verileri üyelerinin ayrıca rızasını almaksızın kullanabilecek ve gerekirse üçüncü kişilerle paylaşabilecektir. 

Filomotive İhale Hizmetleri A.Ş. üyelerin güvenliğini sağlamak, hileli ya da izinsiz kullanımları tespit etmek ve bu Gizlilik Politikasında yer alan amaçlardan herhangi birisinin gerçekleştirilebilmesi için hizmet sağlayıcıları, hosting, vb. üçüncü kişiler ile paylaşabilecektir. 

Üyeler, yukarıda belirtilen amaçlarla bahsi geçen üçüncü tarafların üyenin kişisel bilgilerini dünyanın her hangi bir yerindeki sunucularında saklanabileceğine muvafakat eder. 

Üye, herhangi bir kişisel bilgisinin Filomotive İhale Hizmetleri A.Ş. tarafından kullanılamaması için bir talepte bulunması halinde Filomotive İhale Hizmetleri A.Ş. hizmetlerinden ve sitenin işleyişinden faydalanamayabileceğini kabul ve beyan eder.  

Filomotive İhale Hizmetleri A.Ş.  Üyelerin bilgilerini yukarıda belirtilen amaçlarının gerektirdiği süre boyunca saklayacaktır. Ayrıca üyelere ilişkin bilgileri sitede sunulan hizmetler ile ilgili sigorta şirketi, banka ile ayrıca gerek gördüğü üçüncü kişi ve kurumlarla paylaşmaya yetkilidir. Filomotive İhale Hizmetleri A.Ş. bu bilgileri, yasaların getirdiği zorunluluklara uyma amacıyla veya yetkili adli veya idari otoritenin yürüttüğü soruşturma veya araştırma açısından talep edilmesi durumunda veya kullanıcıların hak ve güvenliklerinin korunması amacıyla üçüncü kişi ve kurumlarla paylaşabilir.

www.filomotive.com.tr | Copyright 2022 Tüm hakları Filomotive İhale Hizmetleri A.Ş.’ye aittir.